استفاده از پد نگه دارنده انگور در سردخانه مقرون به صرفه است؟

پد نگه دارنده انگور و انواع جعبه انگور

در این نوشته قصد داریم با شرایط نگه داری انگور و بسته بندی آن اشنا شویم . همچنین به این موضوع که ایا پد نگه دارنده انگور مقرون به صرفه است بپردازیم . میوه بهشتی انگور به طور گسترده در بسیاری از استان های ایران کشت و برداشت میشود و علاوه بر مصرف داخلی بخشی از آن به کشورهای همسایه صادر میگردد. جهت عرضه انگور در خارج از فصل و همچنین صادرات آن ، انگور را در سردخانه ذخیره می نمایند.

میوه های آبکی در مقایسه با سایر میوه بیشتر مستعد فاسد شدن هستند. انگور نیز درصد زیادی از بافت آن را آب تشکیل میدهد. از این رو باید انگور در شرایط دمایی و رطوبت مناسب قرار بگیرد تا حبه های آن دچار آلودگی قارچی نشوند. همچنین نحوه برداشت و ذخیره انگور نیز تأثیر زیادی بر سلامت آن دارد. در ادامه این نوشتار به تمامی این موارد شاره شده است.

نحوه برداشت صحیح انگور

مهمترین عامل در تعیین کیفیت یک محصول به هنگام انبار کردن آن در سردخانه ، نحوه برداشت و انبار آن می باشد. طعم و رنگ ، بافت و اندازه انگور در زمان برداشت بسیار مهم می باشد. از نگه داری انگور نارس و یا بیش از حد رسیده در سردخانه باید اجتناب شود. زیرا برخلاف سایر میوه ها انگور نارس در طی مراحل ذخیره شدن ، اصلاح (و یا کاملا رسیده) نخواهد شد.

در واقع انگور تمامی مراحل رسیدن خود را بر روی تاک طی میکند. دقت داشت باشید که برداشت دیر هنگام انگور بعد از رسیدگی کامل آن نیز سرعت فاسد شدن آن را حتی در شرایط مطلوب تسریع می بخشد. در زمان انبار انگور در سردخانه میوه باید به مواردی همچون برداشت میوه رسیده ، نحوه جمع آوری و انتقال آن ، نحوه بسته بندی ، پیش سرد سازی ، دما و رطوبت سردخانه و ضدعفونی آن بسیار دقت شود. هر کدام از این موارد باید به درستی اجرا شوند تا محصول انبار شده در سردخانه به مدت طولانی سالم باقی بماند.

هترین زمان برای برداشت انگور ، صبح هنگام و یا عصر می باشد. به عنوان یک اصل نباید در هوای گرم انگور چیده شود. انگور رسیده حدودا ۷۰ درصد از رنگ میوه آن شکل گرفته است. یکی دیگر از روش های تشخیص رسیدگی میوه ، درجه بریکس آن می باشد. عمل درجه سنجی بریکس میوه با استفاده از دستگاه رفراکتومتر صورت میگیرد. درجه بریکس انگور رسیده بین ۱۲ الی ۲۰ درصد می باشد.

همچنین به هنگام برداشت دم خوشه باید با حداکثر طول ممکن از تاک جدا شود. جعبه های برداشت و حمل نقل انگور باید متناسب با میوه باشند و در هر جعبه فقط یک ردیف انگور چیده شود. معمولا جعبه های پلاستیکی سایز کوچک برای این منظور به کار می روند. انگور به هنگام برداشت باید فاقد قطرات آب و یا له شدگی باشد. از این رو نباید به هنگام بارندگی ، انگور را برداشت نمود.

همچنین هوای بیش از حد گرم نیز برای برداشت انگور مناسب نیست. در حین برداشت و قرار دادن انگور در داخل جعبه ها باید حبه های ترکیده و له شده و یا پوسیده از خوشه جدا شوند. خوشه های مورد نظر باید حبه های درشت و بازار پسند داشته باشند. همچنین از انبار خوشه های فشرده که در اثر هورمون شکل گرفته اند ، پرهیز کنید.

نحوه انبار صحیح انگور در سردخانه

سردخانه انگور در انواع مختلف سردخانه صنعتی و سردخانه کانکسی قابل طراحی است. برای ذخیره انگور در تناژهای بالا از سردخانه صنعتی استفاده میگردد. همچنین سردخانه کانکسی برای ظرفیت های پایین مورد استفاده قرار میگیرند.

پد نگه دارنده انگور و انواع جعبه انگور

بسته به نوع سردخانه، اتاق ها و یا اتاقک سردخانه می بایست قبل از انبار کردن انگورها در داخل آن با مواد بهداشتی و قارچ کش ها ، ضد عفونی شده باشند. بسته بندی انگور باید در جعبه های کوچک و بر اساس شرایط ذکر شده در بخش قبلی انجام بگیرد. در بازار معمولا از جعبه های پلاستیکی ۵ الی ۱۰ کیلویی برای این منظور استفاده میشود.

در داخل جعبه باید پوشش پلاستکی قرار بگیرد. همچنین برای جلوگیری از قارچ زدگی و کنترل بیماری ها از یک ورق رطوبت گیر بنام آبسورب پد باید استفاده شود. با توجه به اینکه درصد رطوبت در سردخانه انگور بالا می باشد ، زمینه رشد انواع قارچ ها و کپک ها فراهم میشود که برای جلوگیری از این امر از آبسورب پد استفاده میگردد.

جلوگیری از بیماری های قارچی به هنگام انبار کردن انگور در سردخانه

به منظور جلوگیری از بیماری قارچی که در انگور بسیار شایع است ، باید از سولفور پد به هنگام جعبه زنی استفاده شود. سولفور پد در مجاورت رطوبت ، گاز دی اکسید گوگرد تولید میکند. گاز دی اکسید گوگرد عوامل بیماری زای انگور همچون قارچ ها را کنترل می کند. همچنین این گاز وضعیت ظاهری انگور ، چروکیدگی حبه و وزن آن را بهبود میبخشد.

البته غلظت این گاز در داخل جعبه انگور نباید زیاد باشد ، زیرا باعث سفید شدن و تغییر طعم انگور میگردد. همچنین غلظت زیاد گاز دی اکسید گوگرد باعث افزایش غلظت سولفیت داخل انگور شده که برای سلامتی مصرف کننده مضر می باشد. به ازای هر کیلو انگور ، یک گرم سولفور پد باید استفاده شود.

نتیجه گیری و جمع بندی

لازم به ذکر است که انگور انواع مختلفی دارد و نمی توان تمامی گونه های آن را در سردخانه ذخیره نمود. در این نوشتار نکات لازم و اصولی جهت ذخیره صحیح انگور در سردخانه را توضیح دادیم. علاوه بر رعایت اصول بسته بندی و انبار ، کیفیت تجهیزات سرمایشی سردخانه مورد استفاده نیز در این زمینه بسیار مهم است.
اروم تاک تجارت زرین با سال ها سابقه واردات نگه دارنده انگور ترکیه آماده کمک به کشاورزان و انگورداران داخل کشور می باشد. برای مشاوره و برآورد قیمت با کارشناسان بخش فروش و یا شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

افزودن یک دیدگاه